Vykrádači firiem

Fenomén dosť známy, všetkým príčetným. Pre ľudí bez chrbtovej kosti, sebareflexie, svedomia je to štandardný štýl živobytia.

Princíp je jednoduchý. Nejakým spôsobom sa dostanú do biznisu, akéhokoľvek, pôsobia v ňom dobu neurčitú a keď nadobudnú vedomie, že už všetko je jasné, tak ho vykradnú ako posledný zlodej špajzu starej mamy. Ukradnú KNOW HOW, databázu klientov, databázu dodávateľov a spolupracovníkov a všetko čo s tým naokolo súvisí. Jednoducho si všetko odnesú so sebou do “SVOJHO“ nového pôsobiska. Odídu, následne spustia lavínu invektív, neprávd a klamstiev všade kde sa len dá.( priatelia, rodina, známi, obchod. partneri, proste všade ) Na akejkoľvek platforme, ktorá čo i len čiastočne súvisí s ich “novým” biznisom. Účel je jediný. Zdiskreditovať a pošpiniť vykradnutého a seba posunúť do role spasiteľa.

Prečo o tom píšem práve ja? Jednoducho. Bol som takýmto spôsobom a praktikami vykradnutý. Vykradnutý osobou, ktorá pracovala so mnou, pre mňa. Lebo bezo mňa by nebolo nič.

Toto nie je plač, sťažovanie sa. Toto je stret s holou pravdou a faktami a nech si každý urobí svoj názor sám.

V r.2018, myslím, mi skrsol nápad a založil som www.motoadv4you.com . V motorkárskom biznise som 14 rokov a ADVENTURE je segment, kde som sa našiel. Vďaka práci s motorkami som 4 roky  po sebe absolvoval intenzívne kurzy na veľkých ADV motorkách mimo asfalt.  V r. 2017 sa mi za veľkej podpory môjho vtedajšieho zamestnávateľa podarilo na Slovensko dotiahnuť adventure legendu z Nového Zeládu Chrisa Bircha www.saynotoslow.nz a zorganizovať jedinečný 2 – dňový kurz. Od tej doby na sebe makám, cestujem, zbieram skúsenosti. Moje skúsenosti, znalosti, či už technické alebo cestovateľské, sa snažím v projekte MADV4U odovzdať svojim klientom. Nič a nikto nie je dokonalý. Ale VYKRÁDAČI si myslia opak.

Prejdem k pointe. Pri jednej z mnoha návštev mojej bývalej základne som tam stretol útlu blondínku s modrými očami. Prišla si na servis so svojou vtedajšou F 850 GS. Voľný, voľná, dali sme to dokopy. Táto osoba sa stala na určitý čas súčasťou môjho života, jak osobného, tak profesného. Odovzdal som jej, dobrovoľne, všetko. Nie len admin prístupy na moju web stránku a k všetkým účtom sociálnych médii, ale aj celé moje know how pri tréningoch, organizovaní výletov. Naučil som ju jazdiť, lebo dovtedy používala spojku len na pohýnanie. Vymenila motorku, ktorá jej absolútne nesedela. Túto, aj tú druhú motorku som jej zohnal tiež ja, len vďaka mojim kontaktom. Obliekol som ju, vystrojil, obul, DOSTALA všetko, grátis. Zoznam by bol naozaj dlhý. Do prčic, znie to, ako keď Fico v jednom rozhovore uvádza, čo všetko spravil s Pelem. 

Zobral som ju do Rumunska, Albánska, na Balkán, aby potom mohla rozdávať “ hviezdne rozhovory” na YouTube. Naučil som ju všetko. Nie je to romantický román, sú to fakty pre pochopenie. Rozišli sme sa, najprv osobne, keď si našla nového partnera, zhodou okolností môj klient, motorkár, a na margo jej nového vzťahu neskôr aj profesne. Ja som sa tak rozhodol, aspoň som si to vtedy myslel, aby to neškodilo našim novým životným vzťahom. Ale ešte pred týmto rozhodnutím som mal individuálnu partiu z Čiech, v Rumunsku. To už ona naplno rozvíjala svoj nový vzťah. Chalani chceli video projekciu z tripu, za ktorú si aj zaplatili. Tak som ju oslovil a ponúkol jej tento “ JOB”. Je v tom dobrá, ale ako neskôr zistíte, je dobrá aj v úplne iných veciach. Ponuku prijala. Neskôr sa ma opýtala, či by mi vadilo, keby išiel aj jej nový partner s ňou. Nemám 15 rokov, jasné, no problem. A nakoniec som to celé ešte aj za oboch zaplatil. Chalan sa javil šikovný, pomohol mi so slabšou skupinou, tak som to považoval za správne. Na konci turnusu som mu navrhol spoluprácu, či by mi nerobil sprievodcu, že to chcem rozbehnúť viac. Odpoveď typu “ opýtaj sa vedúcej “ ma celkom prekvapila.

Dnes ma to už neprekvapuje, dnes už mám vo veciach jasno. Už v tej dobe bol projekt ADV POINT na svete. Už vtedy mala “ vedúca “ vytvorené profily ich nového spoločného projektu a poprepájané s mojimi. Objavil som to až keď som niekedy koncom septembra 2023 menil všetky heslá a objavil som tam nejaký ADV POINT účet prepojený s mojím. Netušil som, čo alebo kto to je. Mala to pripravené už dávno dopredu, pripravené, ako ma VYKRADNÚŤ. Vedúca nepatrí medzi najostrejšiu ceruzku v peračníku, tak s odpojením mojej webovej stránky jej pomáhal nový spojenec, z ktorého sa zrazu stal aj “ Inštruktor” v ich novo vzniknutom, pre mňa ukradnutom, projekte. Áno, vypli moju webovú stránku, ukradla mi bod na GOOGLE mapách, ku ktorému nemám a asi už nikdy nebudem mať prístup a robia si s ním čo chcú. Zaregistrovali si doménu www.motoadv4you.sk , ktorú prepojili s bodom v mapách a zavesili na ňu text , že som podvodník, klamár, gembler, ojebávač a podobné sračky. Rozbehla sa aktívna ANONYMNÁ kampaň po väčšine moto FB skupinách, kde som bol pod anonymným užívateľom označovaný za podvodníka, klamára, ojebávača a iné lahôdky. Viem, z ktorého účtu to išlo. Nechal som to tak, na anonymy neodpovedám. A keď niekto niečo so mnou chce, na stránke mám svoje číslo a email.

Dodnes som bol ticho, ale už nebudem. To, že malomeštiacky zablokovala pre svoje FB a INSTA kanály úzke okolie ľudí, ktorí sú mi či už ľudsky alebo profesne blízki, je mi šumák. To, že jej logo sa nenápadne ale výrazne podobá na to moje, to už rieši ÚPV. To, že systém výuky na ich kurzoch je ako cez kopír to, čo som odovzdával a odovzdávam klientom ja, mi jedno nie je. Ale nič s tým neurobím. Samozrejme je doplnený prekážkami a cvičeniami z YouTube kanála. Lebo tam nájdeš všetko. Aj návod ako sa stať “ inštruktorom “. Ako som písal, som v moto branži 14 rokov a o hlavnom “inštruktorovi” Vladovi z projektu vedúcej som nikdy nepočul.  Až do doby, kým sa neobjavil ako účastník na mojom ADV výlete do Rumunska. Ale asi sa mu páčilo, predpokladajme že jazdenie, keďže sa zúčastnil viackrát. Ľudia mi píšu,volajú.  “ Martin, však to ADV POINT je úplná kópia teba, tvojho MADV4U. Všade vidieť tvoj rukopis “.

Ale čo mi najviac pije krv, je tá prasprostá, úbohá, dedinská zlodejina, keď majú  gule a organizujú výlety do Rumunska, Chorvátska, Sardínie. POZOR, Chorvátsko a Sardínia sú FEJK ( polovica mája a stránka hlási PRIPRAVUJEME ) na upútanie pozornosti. Pravidlo č.1: FAKE IT, BEFORE YOU MAKE IT.   To je základné pravidlo vedúcej. Ostalo Rumunsko. No kam asi pôjdu vykrádači firiem? Načo sa unúvať a ísť do lokality dopredu, najazdiť si oblasť, preskúmať terén, obzrieť ubytovanie, pomery. Aby som platiacich klientov nepriniesol do neznáma. No netreba, však máme všetko ukradnuté, hotové a pripravené. Ja do neznáma predsa nejdem. Však som tam bola x-krát, zadarmo, predvádzala som sa pred klientmi, večer mi hádzali komplimenty ako super jazdím a aká som dobrá. Všetci ma obdivovali a to mi robí dobre. Hlupák MARTY z MADV4U ma všetko naučil, všetko mi ukázal. Tak už len zobrať, nájsť nového chlapa a vyraziť. A tak aj je. Budúci mesiac POINTOVÁ partička vyráža do “mojej” lokality.  A teraz bonus. Na tú istú chalupu, k tej istej rodine a na betón po mojich trasách, ktoré si “ inštruktor” počas posledných tripov poctivo nahrával do svojej GPS. Na miesto, ktoré som ja za svoje peniaze a čas musel preskúmať. Na svojom webe prezentuje fotky z mojich ADV výletov, ukazuje tam klientov Moto Adventure 4 You. Nemá žiadne fotky zo svojich výletov, lebo na žiadnom doposiaľ neboli. Tak ukradli moje. Na webe obrovský mega tím, kreatívna strela tá vedúca. Naozaj, jej kreativita nemá hranice, žiadne. Motorky, výlety, streľba, prežitie, skoky z neba ( aj inštruktor zoskokov je môj klient, teda bol…) a iné ďalšie aktivity. Super, máme na slovensku prvý kreatívny DISNEYLAND.

Áno, platí to a funguje. Agresívna reklama, agresívny marketing, stupídne videjká, ktoré si ľudia na toalete svajpujú, fejkové recenzie od rodiny a známych. Áno, v tomto je vedúca dobrá, toto jej ide. Nikde a nikdy na žiadnom kurze, škole, nebola. Okrem tej mojej 2-ročnej terapie. Pre mňa sú to karpatskí Samozvanci. Nie, nie som ranený a nezmierený EX. Som len nasratý a zlostný.

Málo na záver: Konkurencia? Áno.  Je potrebná . Pre zdravé prostredie. Ale nech je tá konkurencia sama o sebe zdravá. Nech si to svoje miesto  vyšliape, vydrie, odjazdí, odcestuje, odpadá. A nie ukradne a vyhlasuje za svoje. Ale to by bola téma na ďalší a dlhší článok.

Voľné ruky a veľký úsmev v prilbe 👍

Marty – moto Adventure 4 YOU

 

#hlavnesaneposrat